Fethiye de yapılabilecek aktiviteler ve extreme sporlar

Fethiye dünyaca ünlü bir tatil yeri olarak tatilcilerin hayallerini süslüyor.

 Günübirlik turların günübirlik aktivitelerin yanısıra, Fethiye'de extreme spor olarak da bilinen Yamaç Paraşütü, Tüplü Dalış, Rafting gibi aktiviteler de mevcut. Bu aktiviteleri yapmak için hiç bir ön tecrübeye veya lisansa da ihtiyaç duyulmuyor. Tüm ekipmanların acenta tarafından temin edilen bu aktivitelerde gün boyu eğlene bilirsiniz.

 Ölüdeniz Babadağ dan kalkarak yapılan Yamaç Paraşütü uçuşu yine dünyaca ünlü Ölüdeniz Plajı'na inilerek tamamlanıyor. 1965 mt yükseklikteki Babadağ, dünyanın en iyi ilk 3 kalkış noktalarından birisi olarak kabul ediliyor. Yaklaşıl 15 - 25 dk arasında süren bu uçuş, tamamen profesyonel pilotlar ile gerçekleştiriliyor.

 Fethiye Tüplü Dalış olarak da anılan dalış turu aktiviteleri ise yine sabah saatlerinde başlayarak, akşam 5-6 saatlerinde bitiyor. Oksijen tüpü, kıyafetler, şınorkeller de yine dalış okulu tarafından temin edilmekte. Dalış Turu süresince 2 ayrı dalış yapılmakta ve her dalış yaklaşık 15-25 dk arasında sürmektedir. Gün boyu süren Fethiye Dalış Turlarında öğle yemeği ikramı da yine firma tarafından fiyata dahil olarak sunulmakta ve teknede ikram edilmektedir.

 Fethiye deki tatiliniz süresince katılabileceğiniz bir diğer extreme aktivite ise Rafting Turu'dur. Dalaman Çayı nda yapılan Rafting Turları sabah erken saatlerde başlayarak akşam 7-8 saatlerinde sonlanmaktadır. Uzun ve yorucu bir gün olacağından Fethiye Rafting Turlarında kahvaltı da ikram edilmektedir. Kahvaltının ardından tüm ekipmanlar yine temin edildikten sonra rafting heyecanı başlıyor. Yaklaşık 3 saat süren rafting turunun sonunda yine aynı restorantta öğle yemeği ikramı ve duşlar sizi karşılıyor. Ekipmanlar teslim edildikten sonra dönüş yolculuğu ile Fethiye Rafting Turu sonlanıyor.

 Birbirinden güzel ve özel bir çok özelliği olan Fethiye, extreme sporlara olan yatkınlığı ile de tatilini heyecanlandırmak isteyenleri kendisine çekiyor.

 Siz de Fethiye'de tatil yapmak, günübirlik tekne turları, aktiviteler veya extreme sporlara katılmak istiyorsanız Tatilimden.com ile iletişime geçebilir, çağrı merkezinden ücretsiz bilgi edinebilirsiniz.

 Şimdiden iyi tatiller dileriz.

 

 #ölüdenizyamaçparaşütü

#oludenizparagliding

#fethiyetüplüdalışturları

#fethiyescubadiving

#fethiyeraftingturları

#fethiyeraftingtours 

0 Yorum

Sizde Yorum Yapın

E-Mail adresiniz burada paylaşılmayacak. Sadece bilgi amaçlı tutulacak. !