KARADAĞ TATİLİ

Karadağ, son yıllarda turizm konusunda yükselmeye başladı. Başta Avrupa Birliği ülkeleri ve Rusya ile Türkiye’den ciddi anlamda turist çekmektedir. Bunun en büyük sebepleri ekonomik  bir ülke olması ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken bir ülke olmasıdır.

montenegro karadağ

Karadağ avrupada gidebileceğimiz vizesiz ülkeler arasındadır. 90 güne kadar Türk vatandaşlarından vize istemiyorlar.

Karadağ’a giderken seçebileceğiniz en uygun havalimanı, Podgorica Havalimanıdır. Pegasus’tan gerçekten çok ekonomik fiyatlara uçak bileti bulabilirsiniz.

 

Karadağ’da Nerelere Gidelim?

Budva

budva

Budva’yı mutlaka görmenizi öneririm. Güzel plajları, adaları ve eğlenceli gece hayatı ile Karadağ’da kesinlikle minimum 2-3 gün konaklanılması gereken bir şehir. Stari Grad  adındaki tarihi bölgesi yüksek kale duvarlarıyla çevrili bir bölgedir. Kale duvarlarının içindeki semtte mutlaka gezmelisiniz.

 

Sveti Stefan

sveti stefan adası

Budva’nın çok yakınında yer alan bir adadır. Şu anda bu adanın lüks bir otel olarak işletildiği söyleniliyor.

 

Kotor

kotor

Bu şehir UNESCO Dünya Mirası Listesindedir. Cruise gemilerinin uğrak noktasıdır. Bu liman şehrindeki dar sokakları, küçük kafeleri ve kiliseleri mutlaka geziniz. Buraya giden herkes gibi şehrin sırt kısmında yer alan tepeden mutlaka bir manzara fotoğrafı çekmeyi unutmayın.

 

Tivat

tivat

Burası bir kıyı kenti olduğu için oldukça güzel plajları vardır. Denizi ve yüzmeyi sevenler için kesinlikle Karadağ’da görülmesi gereken yerlerden birisidir. Bu şehirde yat turizmi de gelişmiştir.

 

Perast

perast

Bir tarafı ormanlarla kaplı dağlar, diğer tarafı deniz olan bu sahil kasabasında minimum 1 gün geçirmelisiniz. Tarihine ve taş evlerine bayılacaksınız.

 

Podgorica

podgorica

Başkent olduğu için gelişmeye devam eden bir şehirdir. Eski şehir ve Yeni  şehir olarak iki farklı bölgesi vardır. Fakat bu şehirde sizi etkileyecek çok fazla yer yok ama havalimanı burada olduğu için mecburen geleceksiniz ve gelmişken 3-4 saatinizi ayırıp gezebilirsiniz.

 

Bu yazımızı okuduktan sonra tatil planı yapmaya hazırlanıyorsanız, 2018 yılında hangi günler tatil olacak öğrenmelisiniz.

2018 yılı resmi tatilleri yazımızı okumak için tıklayınız.

 

BU YAZIDAN ARKADAŞLARINIZDA HABERDAR OLSUN İSTİYORSANIZ, LÜTFEN AŞAĞIDAKİ PAYLAŞ BUTONLARINA TIKLAYINIZ.

 

0 Yorum

Sizde Yorum Yapın

E-Mail adresiniz burada paylaşılmayacak. Sadece bilgi amaçlı tutulacak. !