Kaş'ta Neler Yapılmaz ki...

KAŞ TATİLİ

Genellikle sakin tatil severlerin yeridir Kaş... Gürültüden uzak, bol doğa zenginliği ve eğlencesiyle keyifli bir yer. Kaş’ta birçok plaj bulunmaktadır, bunlar Patara Plajı, Kaputaş Plajı, Küçük Çakıl Plajı, Akça Germe Plajı, Seyret Çakılı Plajı, Büyük Çakıl Plajı, Karadere Plajıdır. Kaş’ın en güzel plajı, Kaputaş Plajıdır ve dünyanın en güzel cep plajlarından biridir. Plaja 200’e yakın basamaklı merdivenle inilerek ulaşılıyor. Masmavi denizin, kıyıda turkuaza dönüştüğü, bembeyaz çakıl taşları ile kaplı, tropikal bir adayı andıran bu minik sahildeki dalgaların ve denizin keyfini çıkarın. Ülkemizde, Ölüdeniz’den sonra ki en muhteşem plajdır. Kaputaş Kalkan'a çok yakın bir plajdır, Kaputaş'a kadar geçimişken Kalkan'ı da gezmenizi öneririz. Kalkan'da neler yapılır sorusuna cevap arıyanlar için de kısa bir yazı hazırladık. 

Kaş, su altı güzellikleriyle meşhurdur. Avrupalı dalıcıların en çok keyif aldıkları, dalış bölgelerinden birisidir ve oldukça zengin bir sualtı canlılığına sahiptir.

Bölgede trekking her geçen gün popülerliğini arttırmaktadır. Herkesin kolaylıkla yürüyebileceği patikalar ile süslü rotalarda, yeşil tepeleri, kanyonları, vadileri ve su kaynaklarını görerek ve doğanın tadını çıkartarak harika zaman geçirebilirsiniz. Bu yürüyüşlerde doğa güzelliklerinin yanı sıra, Likya patikalarını takip ederek, antik kentleri keşfetmek, bozulmamış köyleri tanıma olanağı da sağlamaktadır.

Ölüdeniz’den sonra yamaç paraşütü sporunun yapılabileceği ender yerlerden birisidir. Mutlaka bu güzel manzaranın keyfini çıkarmanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca Akdeniz’in en güzel koyları olan Kekova, Kaputaş, Kalkan bölgelerini bütçenize uygun bir yat ile gezerek tatilinize unutulmayacak anılar katabilirsiniz.

 

Bir sonraki blog yazımızı okumak için tıklayınız.

Bu yazıyı arkadaşlarınız ile paylaşmak için aşağıdaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Herkese İyi Tatilller...

0 Yorum

Sizde Yorum Yapın

E-Mail adresiniz burada paylaşılmayacak. Sadece bilgi amaçlı tutulacak. !