KİRALIK KARAVAN ÇEŞİTLERİ

 Son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de insanların doğa özleminin artması ve yalnız, izole bir tatili daha çok tercih etmesi ile Karavan Turizmi, Camper KaravanTatili, Kiralık Camper Karavanda Tatil gibi başlıklar yönelim artmış durumda.

 Karavan Kiralayarak İzolze Tatilini kendi dilediği yöreleri, dilediği saat ve planlama içerisinde, ekonomik bir şekilde yaşayabilen gezginler Karavan Kiralama Şirketlerinin Firmalarının artmasını talep ediyor. 

 Kiralık Caravan Tatili ile hayallerini gerçekleştirmek üzere araştırmalara başlayan karavancılar, 3 farklı caravan çeşidi ile karşılaşmaktadır. Bugün ki yazımızda KiralıkCaravan, Kiralık Motocaravan Tatilibaşlıklarının altında, Kiralık Karavan Çeşitleri ni inceleyeceğiz.

 Karavan, gezerken konaklamayapabileceğiniz, kendi izole tatilinizi kendi gezi planınıza göre yapabileceğiniz bir tatil şeçeneği sunmaktadır. Ekonomikfiyatı ile Karavan Tatili en gözde tatil türü olarak hızla yükselmektedir. Kiralık Karavan Tatili kendi yemeğinizi kendinizin yapabileceği, sağlıklı, hijyenik, steril bir beslenme imkanı açısından da bir  çok insanı kendisine çekmektedir.

 Kiralık Karavan Çeşitleri Nelerdir ?

 Alternatif Karavan Tipleri Nelerdir ?

 Kiralık KaravanlarKaç Kişi KapasitesiNedir?

gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.

 Karavan yada İngilizce adı ile Caravan Tipiaraçlar 3 ana başlık altında toplanmaktadır.

 Motokaravan/ Motocaravan,

 AlkovanlıMotokaravan,

 Çekme Karavan.

 

 Motokaravan türü araçlar, kendinden motorlu, panelvan yada koltuklu bir aracın iç dizaynını değiştirerek Karavan haline dönüştürülmüş araçlardır. Motocaravan araçlarda, yolculukedilebildiği için taşıma kapsitesi ruhsatta mutlaka belirtilmektedir. Motokaravanın yatakkapsitesi, sayısıfarklılık gösterebilir ancak genellikle motokaravanlar, ön 3 lü koltukları kadar yolcu taşıma kapasitesine sahiptir. Konaklama vakti geldiğinde ise 13 m3 - 15 m3 - 17 m3 ( Metreküp) lük motocaravanlar da yatak sayısı 2 - 3 - 4 kişilik olabilmektedir.

 Camper motokaravan kiraladığınızda, aracın içerisinde mutfak, buzdolabı, wc/ duş, yemek masası, televizyon, kapasiteye orantılı yataklar ve eşya dolapları hazır olacaktır. Motokaravanların tavan bölümüne güneş panelleri yerleştirilebilmektedir. Bu paneller ve regülatör sayesinde elektirik enerjisi elde edilebilmektedir. Karavan yaşam aküsü denilen ve panellerden elde edilen elektiriği depolayabileceğiniz aküler de konaklama esnasında gerekli enerjiyi sağlamaktadır.

 Motokaravanların tavan bölümüne sabitlenmiş güneş tenteleri de mevcuttur. Adeta hayat kurtaran bu güneş tenteleri sayesinde, her nerede olursanız olun, gölge bir dış alana sahip olabilirisiniz.

 Alkovanlı Motokaravantürü araçlar, daha çok pick up, kamyonet tipindeki araçlara, karavan özelliği olan bir kasa eklenilerek dönüştürülen araçlardır. Kısmen normal motocaravan araçlar ile benzer özelliklere sahip olan alkovanlı karavanlar kasalarında daha geniş bir karavan kabinine sahiptir.

 Bu genişlik, dönüşlerde, karavan parkıalanlarında ve yolculukhalinde aynalara çok daha dikkat verilmesin gerektirmektedir.

 Aracın içerisinde mutfak, buzdolabı, wc duş, yemek masası, televizyon, kapasiteye orantılı yataklar ve eşya dolapları hazır olacaktır.

 Alkovanlı Motokaravanların tavan bölümüne güneş paneliyerleştirilebilmektedir. Bu paneller ve regülatör sayesinde elektirik enerjisi elde edilebilmektedir. Karavan yaşam aküsüdenilen ve panellerden elde edilen elektiriği depolayabileceğiniz aküler de konaklama esnasında gerekli enerjiyi sağlamaktadır.

Alkovanlı Karavan Kiralamakisteyen misafirlere şunu da belirtelim, aracın taşıma kapasitesi yine ön 3 lü koltuk ile sınırlı olacaktır. Yatak kapasitesi açısından aracın Alkovan denilen bölümü de kullanılmaktadır. 

 Alkovanlı Karavan Özellikleri Nelerdir ? derseniz, Kamyonet yada pick up tipi bir aracın arkas kısmına ilave bir karavan kabini eklenilmesi ile karavan haline gelen bu araçlarda şoför kabininin üst kısmına denk gelen ve 130 cm * 190 cm lik bir uyku yatakbölümü bulunmaktadır. Alkovan işte tamda bu bölümün adıdır. Genel Kiralama Karavan çeşitleri arasında fiyat olarak biraz daha pahalı olan Alkovanlı Kiralık Karavanlar, sürüş tecrübeniz yok ise sizi biraz yorabilir.

 Alkovanlımotokaravanların da, yan üst bölümüne sabitlenmiş güneş tenteleride mevcuttur. Bu güneş tenteleri sayesinde, her nerede olursanız olun, gölge bir dış alana sahip olabilirisiniz.

 Son olarak, Kiralanabilir Karavan Çeşitlerinden sonuncusu, Çekme Karavan. Çekme karavanlar diğer iki tip karavanın aksine motorsuzdur. Adı üzerinde Çekme Karavan dır. Bir karavandan beklediğiniz hemen hemen tüm özellikleri içerisinde barındıran Kiralık Çekme Karavanlar Ekonomikfiyatları ile öne çıkıyor. 

 Bir yerden bir yere götürebilmek için, çekici aparatı özelliği olan bir araca ihtiyaç duyulan Kiralık Çekme Karavanlar, kiralanabilmektedir.

Aracınız var ise, Karavan Kiralama Şirketiile görüşerek Çekme Karavan kiralayabilirsiniz.

 Aracınız yok ise, Çekme Karavanı ile nerede tatil yapmak istediğinizi belirtmeniz halinde şirket sizin için, o campinge Çekme Karavanıgötürebilmektedir. Sabit bir tatil planınız var ise, amacınız beğendiğiniz bir camping alanında tatilinizi geçirmek ise Çekme Karavan en ekonomik kiralık karavan modelidir. 

Çekme Karavanlar daha küçük alana sahiptir. Bu sebepten genelde yatak kapasitesiile uyku ihtiyacına yöneliktir. Daha geniş olup içerisinde we / duş, mutfak, buzdolabı, ocak gibi alanlarıda barındıran Çekme Karavanlar da mevcuttur.

 Çekme Karavanların da tavan bölümüne güneş panelleri yerleştirilebilmektedir. Bu alan diğer karavan tiplerinde olduğundan daha küçük olsada planlı bir çalışma ile Karavan Güneş Panelleriyerleştirilebilmektedir.

 Çekme Karavanlar genellikle camping, kampingalanlarında kullanıldığından dolayı, elektirik, wc / duş gibi ihtiyaçlar bu alanlarda giderilebilmektedir.

 Çekme Karavanların hepsinde olmasada bazılarında güneş tenteleri de mevcuttur. Diğer karavan çeşitlerine göre çok daha pratik açılıp kapanabilen gölgelikler, karavanda tatil konforunu arttıran özelliklerden biridir.

 Kiralık Karavan Tatili için Karavan ModelleriÇeşitlerini incelediğimiz bu yazımız, dileriz ki siz değerli Karavancılarayardımcı olmuştur.

 Karavan Kiralama ve Kiralık Karavan Tatili hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi, iletişim, telefon, online rezervasyon, ekonomik fiyat, kampanya, konum, fotoğraf, resim, yardımgibi konular için tatilimden.com ile iletişime geçebilirsiniz.

 İyi tatiller dileriz.

www.tatilimden.com 

0 Yorum

    Sizde Yorum Yapın

    E-Mail adresiniz burada paylaşılmayacak. Sadece bilgi amaçlı tutulacak. !