EKİNCİK TATİLİ

Temmuz ayında yıllık iznimle beraber tatilimi geçirmek üzere Ege'nin sakin huzur dolu küçük yerleşim yerlerinde kısa kısa kalarak bir çok yerde konakladım. Fakat beni en etkileyen yer Ekincik oldu.

Marmaris ve Dalyan arasında gizli kalmış bir koydur ekincik. Bu gizli kalmış cenneti kürkçüler köyü olarak bulabilirsiniz. Tüm yıl boyunca yerli yabancı turistin ziyaret ettiği, Marmaris'teki hengameden kaçıp kafa dinleyip huzur arayanların bir numaralı tercihi olabilir. Bu küçük yerde tatil yaparken her an yerli yabancı ünlü isimlerle karşılaşmanız bir süre sonra hiç şaşırtıcı gelmeyecektir. Ben Ekincik’teyken Sting’i karşımda görünce resmen afalladım. Daha sonra öğrendim ki ünlüler tekneleriyle buraya gelip doğanın tadını çıkarıyormuş. 

Eğer zeytinyağlı seviyorsanız yemeklerden kopamayacaksınız. Çok farklı lezzetlerle karşılaşacağınızı şimdiden garanti ederim. 

Gitmek isteyenler gözünde büyütmesin. Muğla’dan Fethiye istikametine giderken Köyceğiz’e gelmeden Ekincik tabelasını göreceksiniz. 24 kilometrelik bu yolu geçtikten sonra Ekincik’te oluyorsunuz. Dalaman Havalimanı ile arasında 40km mesafe var. İmkanı olan teknesiyle gelsin, doğanın ve etraftaki koyların tadını doya doya çıkarsın diyorum.

 

Bir sonraki blog yazımızı okumak için tıklayınız.

Bu yazıyı arkadaşlarınız ile paylaşmak için aşağıdaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Herkese İyi Tatilller...

0 Yorum

Sizde Yorum Yapın

E-Mail adresiniz burada paylaşılmayacak. Sadece bilgi amaçlı tutulacak. !