Sömestrede Uzakdoğu'da Malezya'daydık...

Malezya Tatili

Aralık ayında okullar yarıyıl tatiline girdiğinde ailecek yurtdışına çıkalım diye planlarımızı yapmaya başlamıştık ve bu yıl annem, babam ve ben rotamızı uzakdoğuya çevirdik...

Uzakdoğu'da çok güzel bir ülke olan MALEZYA... Malezya'da Langkawi adasına gittik ve gerçekten mükemmel bir yermiş bu ada...

langkawi-malezya-skybridge

Langkawi adasının en güzel plajı Pantai Cenang sahilidir ve bu plaj 2 km uzunluğunda beyaz kumdan oluşmaktadır. Denizin suyu kristal gibi berrak ve parlak olan bu sahil boyunca birçok restaurant ve cafeler var. Ayrıca böyle bir sahilin olduğu yerde doğal olarak bol miktarda su sporları yapabileceğiniz işletmeler ve alanlarda yer almaktadır.

langkawi-beach

Adada hem dinlenebilir hemde eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Adada yaşayan insanlar çok sıcak kanlı ve misafirperverler. Bu yüzden kendinizi huzurlu hissediyorsunuz.  Ada hem ailelere hem de balayı çiftlerine müthiş güzellikler sunuyor. Ada'nın en eğlenceli aktivitelerinden bazıları teleferik gezintisi ve süper manzaraları olan gökyüzü yürüyüşleri ve Mangrove turlarıdır. Bu turlara katılmadan sakın buradan geri dönmeyin.

malezya-tatilimden

Bu adanın etrafındaki diğer adaları da turlara katılarak mutlaka gezmelisiniz.

Dalış yapmayı sevenler için tavsiye edeceğim yer Playa Plau adasının açıklarıdır. Müthiş bir deniz altı macerası olduğu söyleniyor. Bebek köpekbalıkları ve çok farklı balık türleri görme imkanına sahipsiniz.

langkawi-marina

Plajlarda, adanın ortasında aslına bakarsanız adanın heryeri maymun istilasına uğramış. Heryerde maymunların oynadığı, gezindiğini görmek mümkün. Bu harika bir duygu... Doğayla başbaşa olmak insanı harika hissettiriyor. Vahşi yaşam seven yada hayvanseverler için müthiş fırsat.  Bu adayı bu yüzden çok tavsiye ediyorum.

malezya-tatili

Hem deniz, kum, güneş keyfini yaparken hem de aktiviteyle dolu günler geçirerek eğlenebilirsiniz. Hem rahatlatıcı hem de keyifli bir tatil olsun isterseniz  Langkawi adası doğru adres :)

Herkese İyi Tatiller...

instagram @alicia_guzel

Takipçimize bu güzel yazı için teşekkür ederiz.

 

MALAYSIA LANGKAWI ISLAND

Langkawi is a beautiful island situated of the coast of Malaysia.

The main beach in langkawi, Pantai Cenang is a stunning 2km white sand beach, with crystal clear blue sea.  There are lots of water sports avaliable & resturaunts & bars situated all along the beach.

malezya-tatili

The island is very relaxed & the people are very friendly. There is lots to do for families & also good for honeymoon couples. 

The main attractions in langkawi are the cable car, sky walk & the mangrove tour. You can also visit the other surrounding islands on a island hopping tour. 

If you love snorkeling, there is a diving trip available out to the island Playa Palau. Where you can snorkel with baby sharks & see a great variety of fish!

Monkeys rome the island & you can stop & spot them on the road side or on the beaches. A great site for any wildlife fan!

I really recommend langkawi island for families & people that like to have a nice relaxed holiday, also for any wildlife lovers as there is lots of wildlife to be found on the island.

 

PHUKET ADASI TATİLİ YAZIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

0 Yorum

Sizde Yorum Yapın

E-Mail adresiniz burada paylaşılmayacak. Sadece bilgi amaçlı tutulacak. !