Karadeniz'de En Uç Nokta...
Karadeniz denilince akıllara ilk önce hırçın dalgalar, dik yamaçlar dağlık alanlar gelir. Karadeniz'in kendine özgü sert bir havası vardır ya işte Karadeniz'in o ürkütücü tavrını yok eden şehirlerden birisi Sinop. O kadar sakin o kadar sevecendir ki Sinop, Karadeniz'in incisi olarak bilinmesine şaşırmamak lazım. Adım attığınız her yerin doğallığı, sıcaklığı, samimiyeti tarif edilemeyecek kadar güzeldir bu şehirin. Gezilecek çok fazla yeri yoktur belki ama her gittiğinizde hayran kalacağınız yeni bir şey keşfediyorsunuz ve hayranlığınız bir kat daha artıyor.

sinop geceBenim Sinop'a gelir gelmez koşarak gittiğim tam anlamıyla aşık olduğum o muhteşem yeri sorarsanız eğer, Karakum koyu derim. Koy Karakum ismini gerçekten sahildeki kumun siyah olmasından alıyor.

sinopHem yeşilin hem de mavinin birleştiği özel bir yer olan bu koyda yeşil ve mavinin uyumunu, renklerin birbiriyle dans edişini sabahın erken saatlerinde izlemek ayrı bir keyif veriyor. Pişman olmayacağınız ve iyi ki gelmişim diyeceğiniz bu sevimli şehir hem halkıyla hem de doğal güzellikleriyle size kapılarını sonuna kadar açıyor.

karakum plajı

Eğer bir gün yolunuz Karadeniz'e düşerse Sinop'u doya doya gezmeden geri dönmemenizi öneririm.

sinop

Yazan: Ezgi Turgut

Beni instagramdan takip etmek için @ezgisturgut

0 Yorum

Sizde Yorum Yapın

E-Mail adresiniz burada paylaşılmayacak. Sadece bilgi amaçlı tutulacak. !