Promosyonlu Uçak Biletlerini İptal Ederken Artık Paranızı İade Alabilirsiniz

Eğer ucuz uçak bileti alabilirsek tatile başlamadan ekonomi yapmış oluruz ve tatilde harcayacak daha fazla paramız kalabilir.

Uygun fiyatlara uçak bileti almamız için de promosyonları takip etmemiz gerekiyor. Promosyonlu uçak biletlerini alabilmek için aylar öncesinden tatil planımızı yapmamız gerekiyor. Uzun zaman önce yapılan planlarda bazen aksaklıklar oluyor ve uçuş günlerimizi değiştirmek zorunda kalabiliyoruz.

ucuz ucak biletiFakat promosyonlu uçak biletlerinde uçuş günlerini değiştirmek gibi değişiklik veya iptal haklarımız bulunmuyor. Bu durumda aslında uygun fiyatlara uçak bileti almamış oluyoruz, birazcık paramızı riske atmış hatta biletimizi yakarak paramızı çöpe attığımız durumlar da olabiliyor.

Promosyonlu veya promosyonsuz herhangi bir uçak biletinizi, bir sebep açıklamak zorunda kalmadan, uçağın kalkmasından sadece 3 saat öncesine kadar bile iptal edebileceğiniz bir sigorta sistemi çıktı. Bu sigorta sayesinde iptal edilen bilet ücretinin yüzde 90’ını iade alabiliyoruz.

havalimanıGenerali Sigorta ve Enuygun sitesinin kullanıcılarına özel olan bu sigorta sisteminin adı “Bilet İptal Güvencesi”. Uçak bileti alırken sadece bilet tutarının %10’u kadar sigorta bedeli ödeyerek, bilet iptal güvencesi yaptırabilirsiniz.

Enuygun sitesine üye olup, Enuygun websitesinden biletinizi alırken “Bilet İptalli Seyahat Sigortası” yaptırarak biletinizi koruma altına alın. Sigorta poliçesi bedeli, bilet tutarının yaklaşık %10’u gibi. Eğer uçuşunuzda bir iptal söz konusu olursa uçak bileti tutarının %90’ını iade alın. Uçak bileti paranız çöpe gitmesin.

 

0 Yorum

Sizde Yorum Yapın

E-Mail adresiniz burada paylaşılmayacak. Sadece bilgi amaçlı tutulacak. !