VİLLA TATİLİ

Villa Tatili, Türkiye’de gün geçtikçe tatil trendi haline geliyor. Uzun yıllardır dünyada uygulanan bu alternatif tatil şekli, ülkemizde kurumsal firmaların uygulamamasından dolayı türk tatilciler tarafından bilinmiyordu.

 Avrupa ve Amerika'da yaygın olan villa tatili, Türkiye’de İngiliz turistlerin Antalya’nı Kaş ilçesi Kalkan bölgesi ve Muğla’nın Fethiye İlçesi Ölüdeniz bölgesinde villa satın alıp kiralamaya başlaması ile tanınmaya başladı.

 Daha sonra özellikle Fethiye bölgesinde kurulan profesyonel villa kiralama firmaları türk tatilcilere villa tatilini tanıtma konusunda çok başarılı oldular. 

 Gün geçtikçe villaların büyüklükleri, özellikleri ve konumları da farklılaşarak her zevke uygun tatil villası diye nitelendirebileceğimiz geniş bir kiralık villa portföyü oluştu.

- Lüks villalar

- Denize yakın villalar

- Muhafazakar Villalar (mutaassıp ailelere yönelik havuzu ve havuz terası dışarıdan görünmeyen villalar)

- Doğa içerisindeki villalar

- Balayı villaları

- Isıtmalı Havuzlu Villa (kış aylarında bile havuzuna girilebilen villalar)

gibi çeşitli villalar artık tatilcilerimizin daha huzurlu ve özel bir tatil geçirmesi için hizmet vermektedir.

 Tatilciler artık otellerde; 100, 200 kişi ile aynı havuza girmek istemiyorlar, restaurantta sıra beklemek istemiyorlar, kurallara ve kısıtlamalara maruz kalmak istemiyorlar. Tatillerinde özgürce ve rahat bir şekilde tesisin bütün olanaklarından faydalanmak istiyorlar. Bu yüzden özel villa tatili, bir çok kişiye cazip geliyor.

Villa tatilini tercih eden bir çok kişi, hem daha uygun fiyata geldiğini söylüyorlar hem de ailecek rahatça tatil yapma fırsatı yaşadıklarını dile getiriyorlar. Gece saat 2’de havuza girmenin verdiği mutluluğu tarif edemediklerini, kendine ait bir yazlıkta mangal yakıyormuş gibi akşam üzeri yaktıkları mangalda pişenleri yemenin verdiği zevkin bir otelde asla olmadığını söylüyorlar.

 Özel villa tatili başlığı kendi içerisinde de farklılıklar gösteriyor. Her kesime ve her bütçeye uygun villa kiralamak da mümkün. Başlıca villa çeşitleri şu şekildedir;

Kiralık Balayı Villaları,

Kiralık Korunaklı Balayı Villaları,

Kiralık Aile Villaları,

Kiralık Korunaklı Aile Villaları,

Kiralık Muhafazakar Villalar,

Kiralık İzole Villalar.

Tatil dediğimiz şey insana mutluluk vermiyor ise ona tatil denir mi ki hiç?

Tatile gitme amacımız yılın yorgunluğunu atıp zinde bir şekilde yaşadığımız yere geri dönmek ise mutluluğu en iyi yaşayacağımız tatili tercih etmemiz kadar doğal bir şey olamaz.  

kiralık tatil villası

Kalkan ve Fethiye villa tatili konusunda en gelişmiş bölgelerdir. Durum böyle olunca dolandırıcıların da adını kullandığı bölgeler de buralardır. sahibinden gibi sitelerdeki ilanlara lütfen itibar etmeyiniz. Villa kiralama firmasının kendi sitesi varsa daha iyidir. Ayrıca Sabit telefon numaraları var mı, vergi levhalarını size gösterebiliyorlar mı, bulundukları şehrin Ticaret Odasına kayıtlılar mı, normal değerinden ucuz fiyat mı söylüyorlar, websitelerinin ismini tescil ettirmişler mi, bunlara lütfen dikkat ediniz.

Ama en önemlisi Villa Kiralama Şirketi'nin kesinlikle bu acenta TÜRSAB’a bağlı bir kuruluş mu mutlaka kontrol ediniz.

Dolandırıcılardan uzak durmak istiyor ve villa tatili yapmak istiyorsanız, size Fetur Group Turizm Ltd. Şti. ‘ye ait olan www.tatilimden.com sitesini önerebilirim. Firma Fetur Turizm olarak 1982 yılından beri TÜRSAB üyesi olduğu gibi müşteri memnuniyeti odaklı çalışan nadir firmalardan birisidir.

 Fethiye Villa Kiralama, Göcek Villa Kiralama, Ölüdeniz Villa Kiramala, Kayaköy Villa Kiralama, Çalış Plajı Villa Kiralama, Hisarönü Villa Kiralama, Kalkan Villa Kiralama, Kaş Villa Kiralama gibi ihtiyaçlarınız için iletişim, telefon, bilgi, fiyat, indirim, kampanya ve avantajlar için Fetur Group Turizm sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

0 Yorum

Sizde Yorum Yapın

E-Mail adresiniz burada paylaşılmayacak. Sadece bilgi amaçlı tutulacak. !