Vizesiz Avrupa Ülkeleri

Vize Almadan Gidebileceğiniz Avrupa Ülkeleri

 

Arnavutluk

arnavutluk

Adriyatik kıyılarında keşfedilmeyi bekleyen muhteşem manzaralara sahip olan Arnavutluk, eşsiz sahilleri ve yeşilin her tonuna sahip ormanlarıyla turizmde her geçen gün daha fazla dikkat çekiyor. Türk vatandaşlarına 90 güne kadar girişlerde vizesiz seyahat yapabiliyorlar. Yerel mutfağı ve korunmayı başaran doğal güzellikleri ile ülke denemeye değer.

 

Belarus / Beyaz Rusya

belarus

Topraklarının yüzde 40'ından fazlası ormanlarla kaplı Beyaz Rusya, 30 güne kadar vizesiz giriş yapılabilen Belarus, Avrupa'da idam cezasını uygulayan tek ülke olarak biliniyor. Sovyet Dönemi yansımalarının rahatlıkla gözlemlenebildiği ülke, ziyaretçilerine farklı bir deneyim yaşatıyor.

 

Bosna-Hersek

bosna hersek

Avrupa'da en çok Müslüman nüfusu barındıran ülkelerden biri olan Bosna-Hersek Federasyonu son yıllarda turizmde atağa geçti. Türk vatandaşları 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla ülkeye vizesiz olarak seyahat edebiliyor.

 

Karadağ

karadağ kotor montenegro

Adriyatik'in incisi Karadağ, Budva, Kotor gibi şehirlerdeki kumsallarıyla Avrupa'da en çok talep gören vizesiz ülkeler arasına girmeyi başardı. Uygun konaklama seçenekleri ve bozulmamış doğal yapısıyla turistleri cezbeden ülkede, tarihin izleri keşfediliyor. Türk vatandaşları 90 güne kadar girişlerde vizesiz seyahat edebiliyor.

 

Kosova

kosova

Avrupa'nın en genç ülkelerinden Kosova, 2008 yılından bu yana bağımsız. Birçok Türk-Osmanlı eserine sahip olan ülkeye, 180 gün içinde 90 güne kadar vizesiz seyahat edilebiliyor. Ülkeye havayolu ile giriş yapılabilen tek nokta olan başkent Priştine, kiliseler, saat kuleleri ve tarihi yapılarıyla dikkat çekiyor.

 

Makedonya

makedonya

Osmanlı himayesi altında 542 yıl kalan Makedonya bu izleri hala üzerinde taşıyor. Tüm pasaport türlerine 90 güne kadar vize uygulamayan ülke, Üsküp, Manastır, Ohrid gibi şehirleri ile ilgi çekiyor. Uygun fiyatları ile ekonomik bir tatil isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alan Makedonya, Avrupa'da farklı bir kültür deneyimi yaşatıyor.

 

Moldova

moldova

Prut ve Dinyester nehirlerinin suladığı vadide kurulan Moldova, doğu Avrupa'da Ukraynave Romanya arasında konumlanıyor. Türk vatandaşlarına 90 güne kadar vizesiz seyahat hakkı tanıyan ülkede, Sovyet Dönemi izleri gözlemleniyor. Asma bahçeleri ve şarabı ile tanınan ülkede, gece hayatı oldukça popüler.

 

Sırbistan

sırbistan

Avrupa'da en ekonomik tatil yapılabilen destinasyonlar arasında bulunan Sırbistan, gece hayatı ile de turistleri cezbediyor. Yemek kültürü ile Türk mutfağına yakınlık gösteren ülkede, mimari ve kültürel birçok eser mevcut. 90 güne kadar seyahatlerde vizesiz giriş imkanı tanıyan Sırbistan, sıcakkanlı, açık görüşlü insanları ile misafirperverlik gösteriyor.

 

Ukrayna

ukrayna

Doğu Avrupa'da Karadeniz ve Azak Denizi'ne kıyısı olan Ukrayna, Türk vatandaşlarını 60 güne kadar vizesiz olarak konuk ediyor. Özellikle Amerika ve Kanadalıların yoğun ilgi gösterdiği ülkede, başkent Kiev ilgi görüyor. Geniş caddeleri ve ekonomik alternatifleri ile başkent tatilcilerin gözdesi. 

 

Bu yazımızı okuduktan sonra tatil planı yapmaya hazırlanıyorsanız, 2018 yılında hangi günler tatil olacak öğrenmelisiniz.

2018 yılı resmi tatilleri yazımızı okumak için tıklayınız.

 

 

0 Yorum

Sizde Yorum Yapın

E-Mail adresiniz burada paylaşılmayacak. Sadece bilgi amaçlı tutulacak. !