Likya Yolu Trekking Turu

  •   1 MAYIS 2017 699 TL 01/05/2017
    01/05/2017
  • AÇIKLAMALAR
  • YORUMLAR
AÇIKLAMALAR
Likya Yolu Trekking Turu

LİKYA YOLU TREKKING TUR PROGRAMI

7 Gece 8 Gün

Ücretsiz 6 Aktivite

699 TL'den Başlayan Fiyatlarla...

Konaklama Yapılacak Otel İçin Lütfen Tıklayınız

 

1. GÜN: OTELE GİRİŞ

Havaalanında misafirlerimizi karşılıyoruz. 1 saat yolculuktan sonra otelimize ulaşıyoruz. Odalarımıza yerleşiyoruz ve akşam yemeğine kadar dinlenme. Akşam yemeğini yedikten sonra rehberimiz tanışma ve bilgilendirme toplantısı yapıyor.

2. GÜN: FETHİYE - KAYAKÖY (7 KM)

Sabah otelde buluşuyoruz ve faaliyet hakkında brifing veriyoruz. Brifingden sonra transferle başlangıç noktasına giderek Fethiye Amintas kral mezarlarının önünden yürüyüşümüze başlıyoruz. Kaldırım taşlarıyla döşeli Antik roma yolundan Unesco tarafından koruma altına alınan eski bir Rum köyü olan Kayaköy’e yürüyoruz. Öğlen yemeğimizi geleneksel Türk sofrasında yiyoruz. Transferle otelimize geri dönüyoruz.

 

3. GÜN: KAYAKÖY - ÖLÜDENİZ (7 KM)

Transferle otelimizden bir gün öce yürüyüşümüzü bıraktığımız noktaya gelerek otantik Kayaköy evlerinin arasından patikaya çıkarak Ölüdeniz’ e yürüyoruz. Öğlen kumanyalarımızı eşsiz deniz manzarası eşliğinde yiyoruz . Ölüdeniz’ den transferle Hisarönü’ ndeki otelimize geri dönüyoruz.

 

4. GÜN: HİSARÖNÜ - FARALYA (14 KM)

Hisarönün’deki otelimizden Likya yolunun başlangıcı olan noktaya araçla gidiyoruz yürüyüşümüze buradan başlıyoruz. Eşsiz güzellikteki Ölüdeniz manzaraları ve Babadağ'dan atlayan yamaç paraşütcülerini seyrederek yükseliyoruz, Öğlen yemeğimizi  Kozağac’ındaki çeşme başında mangal yakarak yiyoruz. Kirme ve Kozağac’ından geçerek Faralya’ya ulaşıyoruz. Transferle otelimize geri dönüyoruz.

5. GÜN: KAYAKÖY - TURUNÇ PINARI (8 KM)

Araçla parkur başlangıcına geliyoruz taş döşeli antik patikadan yemyeşil vadileri geçerek eşsiz güzellikteki Turunç pınarı koyuna iniyoruz. Turunç pınarında yemeğimizi yiyoruz. Buradan tekneyle aracımızın olduğu koya geçerek yöresel köylü pazarını ziyaret ederek otelimize geri dönüyoruz.

6. GÜN: AFKULE - DARBOĞAZ

Kayaköy’ den deniz kenarındaki kayaların üzerine inşa edilmiş manastıra yürüyoruz, Manastırdan teknenin bizi alacağı Darboğaza yürüyoruz ve öğlen yemeğimizi teknede barbükü yaparak yiyoruz geriye kalan zamanı teknede koyları dolaşarak gecirip Ölüdeniz’ e geliyoruz. Ölüdeniz’ den de otelimize geri dönüyoruz.

7. GÜN: SON GÜN

Bu gün son günümüz ve artık biz bir ekibiz, Rehberimizin bize sunacağı birkaç seçeneği değerlendirerek hangisini yapacağımıza birlikte karar veriyoruz.

Seçenekler:

A - Karaağaç 

Karaağaçtan 1300 metredeki dokuz göl platosuna yürüyoruz oradan Likya’ nın önemli kentlerinden birisi olan antik Pınara’ya ulaşıyoruz. Transferle tekrar otelimize geliyoruz.

B - Alınca Sdyma ( 12 km )

Alınca’dan Sdyma antik kentine ulaşıyoruz  öğlen yemeğimizi yöresel bir ailede yiyoruz transferle otelimize geri dönüyoruz.

C - Alınca G Mahallesi ( 12 km )

Alınca dan G mahallesine yürüyoruz yolumuzun üzerindeki antik limanın olduğu koya inip tekrar patikaya gelerek G mahallesine gidiyoruz araçla otelimize geri dönüyoruz.

D- Gün Xantos, Çavdır, Çayköy, İnpınar ( 8 km )

Patara’daki otelimizden Xantos Parkur başlangıcına araçla geliyoruz. Antik kente su taşıyan kemerlerin izini taşıyarak İnpınar’a suyun kaynağına ulaşıyoruz. Suyun gözünden Üzümlüye kadar yürüyüp Üzümlüden bizi karşılayan Aracımızla otelimize geri dönüyoruz.

 

BU PAKET TUR PROGRAMININ DÖNEMSEL FİYATLARINI ÖĞRENMEK İÇİN LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ.

Fethiye Ekonomik Paket Tur Programı Detaylarını İncelemek İçin Tıklayınız...

ETKİNLİĞE DAHİL OLANLAR
ETKİNLİĞE DAHİL OLMAYANLAR
YORUMLAR
0 Yorum
Sizde Yorum Yapın
E-Mail adresiniz burada paylaşılmayacak. Sadece bilgi amaçlı tutulacak. !
Bu Etkinliğe Puan Verin: