Villa Kiralama Sözleşme Şartları

VİLLA KİRALAMA ŞARTLARI VE SÖZLEŞMESİ

TARAFLAR VE AMAÇ 

Bu sözleşme ; “VİLLAYI” kiralayan (bundan böyle “MÜŞTERİ” olarak anılacaktır) ile “VİLLAYI” kiraya veren (bundan böyle “TATİLİMDEN” olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için “VİLLAYI” kiralanması amacı ile yapılmıştır. “www.tatilimden.com” internet sayfasında ilan edilen “Villalarımızdan” herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, “TATİLİMDEN” i, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin Villayı terk etmesini isteme, alınan kapora, depozito kira bedelini iade etmeme ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir. 

 

REZERVASYON VE ÖDEME 

Villalara internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya SMS veya telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. TATİLİMDEN, kiralamak istediğiniz Villa için kiralayacağınız tarihlerinizi belirttikten sonra, sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgilerinizi alarak ön kiralama işlemini yapar. TATİLİMDEN, ön kiralama yapıldıktan sonra villa/apart için toplam ödenecek ücretin %15 veya %20'sini kapora ödemesi olarak almaktadır. Kapora, ön kiralama yapıldıktan sonra 1 (bir) iş günü içerisinde ödendiği taktirde villa/apart adınıza rezerve edilir. Ödemeniz gereken kapora tutarı ve banka hesap numaralarımız, ayrıca elektronik posta yolu ile veya SMS yolu ile veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Kapora 1 (bir) iş günü içinde Havale, EFT ve yine site üzerinden Kredi Kartı ile ödeme yapılmalıdır. Kaporanın teslim alındığından en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Villanın kiralama onayı gönderilecektir. Bu onay belgesinin içerisinde toplam ücret, alınan kapora ve hangi tarihlerde Villa/Apart’ın adınıza kira edildiği ve yatırmış olduğunuz kaporanın günü saati bildirilmektedir. Kaporanın yatırılmaması durumunda TATİLİMDEN, müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir. Villanın/Apartın geriye kalan ücretini sözleşme yapıldıktan sonra veya Villa tesliminde villa sahibininin banka hesabına yatırırmak şartı ile banka üzerinden resmi olarak alınır. MÜŞTERİ BU SÖZLEŞMEYİ ONAYLADIĞINDA VİLLA KİRASININ GERİ KALAN ÜCRETİNİ MAL SAHİBİNE BANKA ÜZERİNDEN YATIRACAĞINI TAAHHÜT ETMİŞ OLUR.  Yine TATİLİMDEN, müşteriye kiralananı eşyalı olarak teslim edilmesi sebebiyle eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. olmasına karşın 500 TL/1000 TL hasar depozitosu almakta olup bu depozito Villa tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Hasar depozitosu müşterinin çıkışında demirbaşların sayımından sonra eksik olmaması durumunda müşteriye iade edilecektir. Yukarıdaki sebeplerle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların villaya/aparta giriş günü nakit olarak yanınızda hazır edilmesi önemle hatırlatılır. 

 

VİLLAYA GİRİŞ ve ÇIKIŞ 

Rezervasyon başlangıç günü villaya giriş saati, en erken 15.00’dir, en geç 20.00’dır. Müşteri; belirtilen saatler dışında villaya giriş yapamaz, belirtilen en geç giriş saatinden sonra gelmesi durumunda villaya bir gün sonra sabah TATİLİMDEN ’in mesai başlangıcında (09.00) giriş yapabilir. Müşterinin; belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda villaya giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vs. problemlerden TATİLİMDEN kesinlikle sorumlu tutulamaz. Müşterinin geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. TATİLİMDEN bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz. Rezervasyon sonunda villadan ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10:00’dur. Sabah saat 10.00’da müşterinin villayı/apartı hiç boşaltmamasından veya geç boşaltmasından kaynaklanan problemlerden, zararlardan, mağduriyetten vs. tüm olumsuzluklardan müşteri birebir sorumludur ve bu olumsuzluklardan ortaya çıkabilecek TATİLİMDEN’in her türlü maddi zararlarını karşılayacaktır. Seyahat planlarının her iki tarafında mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda TATİLİMDEN’e 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile villa kontrolü yapılamadan müşterinin villadan çıkış yapması durumunda hasar depozitosu müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir, gönderim masrafları hasar depozitosunun içinden ödenecektir. Müşterinin kendi isteği ile villayı erken terk etmesi durumunda müşteriye konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır. 

 

VİLLA KAPASİTESİ 

İnternet sayfamızdaki ilanlardan seçtiğiniz Villalarımıza ilan sayfasında belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir (Çocuklar ve bebekler de dahildir). Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, TATİLİMDEN’e yazılı olarak başvurulacak ve villanın kapasite durumuna göre TATİLİMDEN’in uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. TATİLİMDEN, müşteriden ilave ücret talep edebilecektir. Villaya giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda TATİLİMDEN, misafirlerin villayı terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın kiralanması aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder. 

Villalarda konaklama yapan kişilerin günlük olarak devletin kolluk kuvvetlerine bildirilmesi gerektiği için, konaklayacak kişilerin ev sahibine veya acentamıza kimlik bilgilerini ibraz etme zorunlulukları vardır.

 

VİLLA TEMİZLİĞİ ve BAKIMI ile EKSTRA GİDERLER 

Günlük, haftalık, aylık villa kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Her sabah erken saatlerde havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince villadan herhangi bir teknik sorun yaşanırsa ev sahibi tarafından giderilecektir, TATİLİMDEN bundan sorumlu değildir, sadece sorunun giderilmesine yardımcı olur. Tüm villaların havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki villa detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın özelliklerini villa açıklama sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir. 

 

EVCİL HAYVAN ve SİGARA 

Aksi belirtilmedikçe villalarımıza evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir.
Villalarımızın tamamında, kapalı alanlarda sigara içilememektedir. 

 

FİYATLAR 

İnternet sayfamızda belirtilen villa kiralama bedelleri günlük, haftalık, aylıktır. Kapora, banka hesaplarımıza havale yolu ile, EFT yolu ile, Kredi Kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir. 

 

REZERVASYON, ÖDEME, İPTAL VE İADE KOŞULLARI 

Müşteri, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Müşterinin iptal bildirisini TATİLİMDEN’e yazılı olarak yapılması zorunlu olup yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilemez. Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, TATİLİMDEN’in eline, yazı ulaştığı andan itibaren geçerlidir.
İptal durumlarında TATİLİMDEN, seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden müşteriden belirli oranda yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir.


İPTAL KOŞULLARI

Eğer Sadece Ön Ödeme Alınmışsa;
a) Villaya giriş tarihinize 61 gün ve daha fazla kalana kadar yapılan iptallerde kaporanın %60’ı iade edilecektir.

b) Villaya giriş tarihinize 60-41 gün arası kalana kadar yapılan iptallerde kaporanın %40’ı iade edilecektir.

c) Villaya giriş tarihinize 40-31 ve arası kalana kadar yapılan iptallerde depozito iade edilmeyecektir.

d) Villaya giriş tarihinize 30 gün ve daha az kalana kadar yapılan iptallerde müşteri toplam seyahat bedelini ödemek zorundadır.

 

Eğer Toplam Ödemenin Tamamı Alınmışsa;

a) Villaya giriş tarihinize 61 gün ve daha fazla kalana kadar yapılan iptallerde alınan bedelin %85’i iade edilecektir.

b) Villaya giriş tarihinize 60-41 gün arası kalana kadar yapılan iptallerde alınan bedelin %75’i iade edilecektir.

c) Villaya giriş tarihinize 40-30 gün arası kalana kadar yapılan iptallerde alınan bedelin %50’si iade edilecektir.

d) Villaya giriş tarihinize 29 gün ve daha az kalana kadar yapılan iptallerde iade yapılmayacaktır.

Herhangi bir nedenle, villa rezervasyonunun TATİLİMDEN tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve "mücbir sebepler" maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir.

 

HASAR DEPOZİTOSU 

Her villanın özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında müşteriye gönderilen konfirmasyon belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. Hasar depozitosu müşteriden, villaya giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri villadan ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa ile villanın demirbaşlarında bir hasar, eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır. 

 

YÜZME HAVUZLARI 

Villalarımızın Yüzme Havuzu ısıları; hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterir, villayı kiralayan müşteri, havuzun soğuk olmasından dolayı havuza girememesinden ve bu yüzden havuzu kullanamamasından TATİLİMDEN’i kesinlikle sorumlu tutamaz.

Isıtmalı havuzların dereceleri normalde 24 santigrat derece civarına ayarlanır, bu derece -2 veya +2 derece gibi değişkenlikler gösterebilir. Buna en büyük etken hava şartlarıdır. Isıtmalı havuzun sıcaklığından memnun kalmayan müşteriler bu konuda asla "Tatilimden" i sorumlu tutamaz. Bu sözleşmeyi okuyup onaylarken su sıcaklığı konusunda "Tatilimden" firmasını sorumlu tutmayacağını onaylamaktadır.

 

SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ 

TATİLİMDEN; villanın belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından TATİLİMDEN ‘e derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. TATİLİMDEN bu talebi villa sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. TATİLİMDEN aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. TATİLİMDEN, zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. TATİLİMDEN, villa sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. ve villada olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan TATİLİMDEN sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, müşterinin villaya ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan TATİLİMDEN kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Müşteri, villadan ayrıldıktan sonra, villada kaldığı süre içerisinde TATİLİMDEN ‘e bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez. 

 

FATURA - VERGİ 

TATİLİMDEN web sayfasında yayımlanan hiç bir villa TATİLİMDEN’e ait değildir. Her villanın sahipleri farklı farklı kişilerdir, şahıslardır, kurumlardır veya şirketlerdir. TATİLİMDEN, kişilerin, şahısların, kurumların, şirketlerin, villalarını müşteriye kiralamak için aracı bir kurumdur (komisyoncudur), bu nedenle TATİLİMDEN, sadece aracılık (komisyonculuk) faturası keser. Yani müşterinin ödediği ücretin içerisinden, belirli bir aracılık (komisyonculuk) kârı kazanır ve bu kâra fatura keser. Diğer geri kalan tutar villa sahibinin kârı olduğundan dolayı, geri kalanına fatura kesmez. Villa sahibi, yıl sonunda devlete, kira geliri beyannamesi adı altında vergisini ödeyebilir veya resmi olarak günlük kiralık tatil konutu olarak işletme için vergi dairesine kayıt yaptırdılarsa kendi adına aldıkları ücretlere fatura kesip, vergisini öderler. TATİLİMDEN, sadece kendi kazandığı kâra karşılık fatura kesmekle yükümlüdür, üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin kazandığı kâr için fatura kesmez, bundan kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. 

 

MÜŞTERİLERİN SORUMLULUKLARI 

Müşteriler villayı, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Villada çıkış günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde villa teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve villanın makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda TATİLİMDEN bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir. 

Villada oluşan herhangi bir hasar durumunda, müşteriler TATİLİMDEN’i haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içinde villaya verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlarında ise müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir. 

Ayrıca müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında TATİLİMDEN ‘e bir şikayet ulaşması durumunda TATİLİMDEN müşteriden rezervasyon süresi dolmadan villayı boşaltmasını isteme hakkına sahiptir. 

Web sayfasında belirtilen ve muhafazakar (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan müşterilerimizin, yüzde yüz, görünmemezlik garantisini TATİLİMDEN vermez. Görünmemezlik konusunda, müşteriler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde TATİLİMDEN sorumluluk kabul etmez. TATİLİMDEN, bu gibi problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz. 

 

MÜCBİR SEBEPLER 

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda TATİLİMDEN hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetleri, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, TATİLİMDEN ‘in engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir. 

 

ŞİKAYETLER 

Müşteriler villada kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini hemen TATİLİMDEN’e bildireceklerdir. Şikayet konusu durum, TATİLİMDEN görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirlerin alınması için villa sahiplerini derhal bilgilendirecektir.. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden TATİLİMDEN kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır. 

 

GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI 

TATİLİMDEN, işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi'nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. TATİLİMDEN hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır. Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir. TATİLİMDEN, kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. TATİLİMDEN, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. TATİLİMDEN’in gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, “www.tatilimden.com” sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, TATİLİMDEN’in herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. www.tatilimden.com sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. www.tatilimden.com, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. www.tatilimden.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir. 

 

DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER 

1) Villaya giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, TATİLİMDEN’in önüne geçemediği durumlarda TATİLİMDEN kesinlikle sorumlu tutulamaz.

2) Villaya ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluktan TATİLİMDEN kesinlikle sorumlu tutulamaz.

3) Bazı villaların inşaasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi sağlıksal yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan TATİLİMDEN kesinlikle sorumlu tutulamaz.

4) Tüm Villalarımızda konaklayacak olan müşterilere özel araç lazım olacaktır. Müşterinin villaya ulaşımı kendi sorumluluğundadır. TATİLİMDEN kesinlikle sorumlu tutulamaz.

5) Villa kiralamış olan müşteri, kiralamış olduğu villanın coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan TATİLİMDEN sorumlu tutulamaz. TATİLİMDEN, villanın konumunu Google Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir.

6) Villaya ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden TATİLİMDEN sorumlu tutulamaz.

7) Villayı kiralamış olan müşterinin aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, müşterinin; otomobil, motor vs. kullanmadaki acemiliği ve buna bağlı olarak villaya ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk müşterinin kendi sorumluluğundadır. Bu gibi veya buna benzer sorunlardan TATİLİMDEN kesinlikle sorumlu tutulamaz.

8) Villa hakkındaki “www.tatilimden.com” detay sayfasında belirtilen "uzaklık tablosu" yaklaşık olarak yazılmıştır. Mesafeler tam net olarak belirtilmemiştir. Ufak tefek yanılmalar olabilir. Villayı kiralayan müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.

9) Villa hakkındaki “www.tatilimden.com” detay sayfasında "uzaklık tablosu"nda belirtilen mesafeler, en yakın restaurant, en yakın plaj, en yakın yerleşim yeri, en yakın toplu taşımanın geçtiği yol ve en yakın havaalanı göz önünde bulundurularak yazılmıştır. Belirtilen restaurant veya market kapanmış ise TATİLİMDEN sorumluluk kabul etmez.

10) Villada bulunan havuzda oluşacak boğulma, düşme, ayak kırılması, kol kırılması gibi oluşacak tüm kazalardan TATİLİMDEN sorumlu tutulamaz.

11) Villaların tamamında yaklaşık 130 litrelik güneş enerjisi ile ısınan sıcak su tankı bulunmaktadır. Müşterinin, adil kullanımın dışında aşırı sıcak su tüketiminden dolayı sıcak suyun kalmamasından kaynaklanan problemlerden müşteri birebir sorumludur, TATİLİMDEN bu durumdan kaynaklanan problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

12) Villalarımızın hiç birisinde yiyecek, içecek, herhangi bir gıda ürünü vs. bulunmamaktadır. Hiç bir villada kahvaltı, öğlen yemeği, akşam yemeği, açık büfe vb. gibi hizmetlerin hiçbirisi yoktur. Bu ürünlerin temin edilmesi müşterinin kendi sorumluluğundadır. TATİLİMDEN bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz.

13) Villalarda veya yolda, Cep Telefonu sinyalinin hiç alınmaması, az alınması veya cep telefonundan internetin çekmemesi gibi durumlardan TATİLİMDEN kesinlikle sorumlu tutulamaz. GSM operatörünüzü arayıp, gideceğiniz bölgede GSM sinyali durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 

14) Kredi kartı ile veya mail order ile veya EFT veya havale veya vb. şeklinde ödeme yapsanız dahi, size "onay maili" ve "konfirmasyon belgesi" gelmeden, kesinlikle, uçak bileti, otobüs bileti, vs. satın almayınız. Para ödemesini TATİLİMDEN’e yapsanız bile size "onay maili" ve "konfirmasyon belgesi" gelmediği taktirde villayı kesinlikle kiralamış sayılmazsınız. Müşterinin aceleci davrandığı bu ve buna benzer durumlardan ortaya çıkabilecek maddi ve manevi zararlardan TATİLİMDEN kesinlikle sorumlu tutulamaz. 

15) Villada oluşacak müşterinin sebep olduğu tüm kazalar ve olaylardan yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan, internet sağlayıcısından (Türk Telekom vs.) kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi, Elektrik Şirketinden kaynaklanan elektrik kesilmesinden, Su Şirketinden kaynaklanan su kesilmesinden TATİLİMDEN sorumlu tutulamaz. 

16) Web sitemizde belirtmiş olduğumuz Villalar birebir aynısı olup, sitede göründüğü gibi olmadığını, sitede daha iyi göründüğünü, sitede daha büyük veya daha küçük olduğu vb. gibi bahaneler asla kabul edilemez ve bunlardan TATİLİMDEN sorumlu tutulamaz.

17) Olumlu veya olumsuz doğa olaylarından/koşullarından ve olumlu veya olumsuz hava durumundan/koşullarından oluşabilecek her türlü olumsuzluktan TATİLİMDEN sorumlu tutulamaz. 

18) Müşteriyi; arı, akrep, böcek, yılan sokması, kedi, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı TATİLİMDEN sorumlu tutulamaz.

19) Havuzu dışarıdan görünmeyen villa diye tabir edilen muhafazakar villaları tercih etmek isteyen müşteri, villanın detay sayfasında; “bu villa muhafazakar ailelere uygundur”, “havuzu dışarıdan görünmez”, “tesettürlü bayanlar tercih edebilir” vb. ibareler yok ise o villa muhafazakar bir villa değildir. Bu gibi ibareler olmayan villayı kiralayıp, villaya geldiği zaman “bu villa muhafazakar bir villa değil” deyip TATİLİMDEN’i suçlamasından, TATİLİMDEN kesinlikle sorumlu değildir. Villayı kiralayacak olan müşterinin tüm detayları dikkatli bir şekilde okumasını tavsiye ederiz. 

20) Villanın içerisine veya havuz bahçesi veya havuz terasına, herhangi bir gıda maddesinden dolayı veya çöpünüzden dolayı karınca veya böcek vb. veya değişik hayvan toplanmasından müşteri birebir sorumludur, bu durumdan TATİLİMDEN sorumlu tutulamaz.

21) Villanın yüzme havuzundan veya duşundan gelen sudan meydana gelebilecek her türlü hastalıktan, klor alerjisinden vs. kimyasal alerjiden, TATİLİMDEN kesinlikle sorumlu tutulamaz. Sağlıksal veya vücud hassaslığı olan kişilerin havuza girmemesini tavsiye ederiz. 

22) Kiralanan villa çevresinde her türlü büyükbaş, küçükbaş, tavuk, keklik, vs. hayvancılık yapılabilmektedir, kiralanan villanın bahçesinde veya komşu evlerin/villaların/apartların bahçelerinde her türlü gübre kullanılabilmektedir, bu ve bu gibi olaylardan kaynaklanabilecek rahatsız edici hayvan sesleri ve kötü kokulardan TATİLİMDEN kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. 

23) Cenaze, ölüm, savaş, sağlık problemi, kaza veya kamu personeli veya özel şirket personelinin izin iptali vb. durumlarda tüm kiralama şartları harfiyen geçerli olup iptal durumu kesinlikle söz konusu değildir.


Müşteri, yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm koşulları kabul etmiş olup, bu ve vb. bahaneleri üreterek kira sözleşmesini fesih çabasına girmesi takdirinde TATİLİMDEN sözleşmeyi tek başına fesih etme hakkını ve sözleşme bedeli talep etme hakkını kullanabilir. 

 

İHTİLAFLAR 

Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Fethiye İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir. VİLLALARIMIZDAN HERHANGİ BİRİNE REZERVASYON YAPTIRAN MÜŞTERİLER YUKARIDAKİ ŞARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. BU ŞARTLARIN HERHANGİ BİRİNE AYKIRI DAVRANIŞ " TATİLİMDEN " E REZERVASYONLARI TEK TARAFLI İPTAL ETME, GERİ ÖDEME YAPMAMA VE ÜCRETİN TAMAMINI TALEP ETME HAKKI VERİR.